O firmie S.P. Records

Email Drukuj PDF

Wydawnictwo fonograficzne S.P. Records zostało założone w 1993 roku przez byłego gitarzystę Kultu - Sławomira Pietrzaka i od początku istnienia jest legalnym producentem i dystrybutorem multimediów a także od początku członkiem ZPAV. (Sławek Pietrzak był przez pierwsze lata działalności ZPAVu w jego zarządzie)

S.P. Records to jedna z największych niezleżnych polskich firm fonograficznych, wydająca przede wszystkim polskich wykonawców, zaliczanych do ścisłej czołówki polskiego rynku muzycznego.


Od początku istnienia S.P. wydaje płyty Kultu, Kazika i Kazika Na Żywo. Oprócz nowych płyt Kultu, sukcesywnie wydawane były reedycje starszych wydawnictw i dzięki temu od listopada `98 S.P. Records posiada w swym katalogu wszystkie wydawnictwa Kultu.

Pierwszym komercyjnym sukcesem firmy była płyta Kultu "Tata Kazika", która kilka dni po premierze uzyskała status "Złotej Płyty" (100.000 egzemplarzy). Kolejnym sukcesem artystycznym i komercyjnym jednocześnie był solowy album Kazika zatytułowany "12 Groszy", który po dwóch miesiącach uzyskał status "Platynowej Płyty", a utwór tytułowy został przebojem roku oraz przebojem wakacji `97 roku. Natomiast piosenka "Sztos" promowała debiut reżyserski Olafa Lubaszenko o tym samym tytule.

S.P. Records to firma fonograficzna, nakładem, której ukazała się pierwsza polska płyta hip hopowa, a była to płyta zespołu Wzgórze Yapa 3.

W 1996 roku pojawiła się debiutancka płyta Kalibra 44, której popularność nie maleje do dziś.

Poza w/w albumami, nakładem S.P. Records ukazały się płyty m.in. : Kazika, Play, L-Dópy, Abradaba, T.Love, Apteki, Trawnik i Kuba Sienkiewicza, Pidżamy Porno, Strachów na Lachy, Happysad, Pudelsów, Bladych Loków, Hurtu, Bruno Schulza, The Cuts i wielu innych.

Obecnie wytwórnia S.P.Records jest wydawcą kilkunastu polskich zespołów. Zajmuje się również promocją medialną artystów, produkcją teledysków, reprezentacją artystów w zakresie publishingu.

Posiadamy własne studio nagraniowe zwane SP STUDIEM. Współpracujemy z uznanymi realizatorami dźwięku tj. Wojciech Przybylski, Sławomir Janowski, Sebastian Witkowski, Kajetan Aroń.

S.P. Records
ul. Zielona 35a
02-913 Warszawa

tel. 22 642 40 32
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dystrybucja: FK Olesiejuk

Sklep: http://sklep.sprecords.com.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Studio SP: tel. 22 642 40 32
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dideło

 
 
 
 
 
 
 

 
 

Newsletter


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach przeglądarki..

Akceptuję ciasteczka z tej strony.