s.p. records


aktualności   artyści   studio   sklep   dzwonki   teledyski   firma   publishing   linki   kontakt

O firmie S.P. Records


Wydawnictwo fonograficzne S.P. Records zostało założone w 1993 roku przez byłego gitarzystę Kultu - Sławomira Pietrzaka i od początku istnienia jest legalnym producentem i dystrybutorem multimediów a także od początku członkiem ZPAV. (Sławek Pietrzak był przez pierwsze lata działalności ZPAVu w jego zarządzie)

S.P. Records to jedna z największych niezleżnych polskich firm fonograficznych, wydająca przede wszystkim polskich wykonawców, zaliczanych do ścisłej czołówki polskiego rynku muzycznego.


SPOd początku istnienia S.P. wydaje płyty Kultu, Kazika i Kazika Na Żywo. Oprócz nowych płyt Kultu, sukcesywnie wydawane były reedycje starszych wydawnictw i dzięki temu od listopada `98 S.P. Records posiada w swym katalogu wszystkie wydawnictwa Kultu.

Pierwszym komercyjnym sukcesem firmy była płyta Kultu "Tata Kazika", która kilka dni po premierze uzyskała status "Złotej Płyty" (100.000 egzemplarzy). Kolejnym sukcesem artystycznym i komercyjnym jednocześnie był solowy album Kazika zatytułowany "12 Groszy", który po dwóch miesiącach uzyskał status "Platynowej Płyty", a utwór tytułowy został przebojem roku oraz przebojem wakacji `97 roku. Natomiast piosenka "Sztos" promowała debiut reżyserski Olafa Lubaszenko o tym samym tytule.

S.P. Records to firma fonograficzna, nakładem, której ukazała się pierwsza polska płyta hip hopowa, a była to płyta zespołu Wzgórze Yapa 3.

W 1996 roku pojawiła się debiutancka płyta Kalibra 44, której popularność nie maleje do dziś.

Poza w/w albumami, nakładem S.P. Records ukazały się płyty m.in. : Kazika, Play, L-Dópy, Abradaba, T.Love, Apteki, Trawnik i Kuba Sienkiewicza, Pidżamy Porno, Strachów na Lachy, Happysad, Pudelsów, Bladych Loków, Hurtu, Bruno Schulza, The Cuts i wielu innych.

Obecnie wytwórnia S.P.Records jest wydawcą kilkunastu polskich zespołów. Zajmuje się również promocją medialną artystów, produkcją teledysków, reprezentacją artystów w zakresie publishingu.

Posiadamy własne studio nagraniowe zwane SŁABYM STUDIEM. Współpracujemy z uznanymi realizatorami dźwięku tj. Wojciech Przybylski, Sławomir Janowski, Sebastian Witkowski, Kajetan Aroń.

S.P. Records
ul. Zielona 35a
02-913 Warszawa

Promocja: tel. 022 642 40 32, fax 022 651 96 14
e-mail: sprecords@sprecords.com.pl

Dystrybucja: tel. 022 642 98 12, fax 022 651 96 14
e-mail: dystrybucja@sprecords.com.pl

Sklep: http://sklep.sprecords.com.pl
e-mail: sklep@sprecords.com.pl

Słabe Studio: tel. 022 642 40 32
e-mail: areksz@sprecords.com.pl

Koncerty
e-mail: koncerty@sprecords.com.pl


 

Aktualności


2009-08-31
Opóźnienie w realizacji zamówień na singiel KULTU.

2009-08-29
KULT - MARYSIA.

2009-08-29
Nowości w sklepie S.P. RECORDS.

2009-08-25
Bielizna

2009-08-23
KULT - MARYSIA.


Sławek Pietrzak apeluje


Moi Drodzy,

wczoraj w czwartek 16 lipca 2009 roku najlepszy polski zespół KULT zakończył pracę nad płytą ... więcej >>>


Nasze studioDysponujemy profesjonalnym sprzętem, reżyserką i dwoma pomieszczeniami do nagrań - jedno o powierzchni 60 m, drugie - 8 m (lektorka). Współpracujemy z uznanymi reżyserami dźwięku...
więcej >>>

Newsletter


Wpisz swój adres e-mail jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:

S.P. Records - independent record label and publishing company WOW Studio / Qba